مزیت ناعادلانه برای زیرک فن آوری.

متخصصان فن آوری هندی با نوشتن کد نرم افزاری و ایجاد وب سایت هایی برای کمک به مردم در زمینه ساخت واکسن های کمیاب Covid-19 به صورت آنلاین ، نگرانی را در مورد مزیت ناعادلانه فن آوری فن آوری افزایش داده و احتمال ایجاد یک واکسن عادلانه را به خطر انداخته اند.

هند در حالی که با موج دوم عفونت های ویروس کرونا که در هر روز شاهد ثبت حدود 350،000 مورد جدید است ، با انتقاد از کمپین آهسته واکسن روبرو شده است.

فقط دو درصد از جمعیت 1.3 میلیارد نفری آن کاملا ایمن سازی شده است.

دولت همچنین واکسیناسیون را برای بزرگسالان از اول ماه مه آغاز کرده است اما ثبت نام در وب سایت CoWIN آن برای افراد 18 تا 44 ساله اجباری است.

تهیه اسلات سخت است زیرا تقاضا بیش از عرضه است.

در تلاش برای ساده سازی روند کار ، کارشناسان رایانه از کدگذاری موجود در بستر CoWIN برای ایجاد وب سایتهایی استفاده کرده اند که پس از اجرای جستجوهای خودکار در وب سایت دولت ، نتایج را هر چند دقیقه یک بار ارسال می کنند.

هشدارها از طریق ایمیل ارسال می شوند و به چندین گروه چت برنامه تلگرام که هزاران نفر در آن منتظر هستند هدایت می شود.

برتی توماس ، 35 ساله ، جستجوی خودکار را برای رزرو اسلات به صورت خودکار انجام داد و سپس یک وب سایت ایجاد کرد – under45.in – که اسلات ها را بررسی می کند و به حدود 100000 نفر در 60 گروه تلگرامی در شهرهای مختلف هشدار می دهد.

توماس ، یک بانکدار سرمایه گذاری مستقر در جنوب شهر چنای ، گفت: “من احساس خوشبختی می کنم که می توانم از مهارتهای خود برای کمک به مردم در گرفتن واکسن استفاده کنم.”

شیام ساندر گفت که وب سایت وی – getjab.in – هنگام دسترسی اسلات به کاربران از طریق ایمیل اطلاع می دهد.

وی گفت که حدود 80،000 نفر از 400 منطقه در سراسر کشور در سایت وی ثبت نام کرده اند.

اما این راهکارهای فنی با انتقاد کسانی روبرو می شود که می گویند اینها هدف عدالت واکسن را در کشوری قربانی می کنند که بسیاری از مردم – به ویژه در مناطق روستایی – مهارت دیجیتالی برای پیوستن به شکار آنلاین را ندارند.

“راکشیث” کاربر توییتر گفت: “آنچه ما نیاز داریم: سیاست واکسیناسیون رایگان و عادلانه. آنچه در اختیار ما قرار گرفته است: تکنیک هایی که از اسکریپت ها استفاده می کنند تا بتوانند بطور کامل تمام اسلات های واکسن را که باز می شوند رزرو کنند.”

R.S. شارما ، رئیس هیئت دولت مدیریت پلت فرم CoWIN ، گفت اقدامات امنیتی رویترز در حال انجام است و هیچ استفاده ناعادلانه ای از سیستم رزرو وجود ندارد ، که به گفته وی در هر ثانیه 55000 بازدید می کند.

“قرعه کشی استرس زا”

برای رزرو اسلات ، کاربران وب سایت CoWIN باید قبل از شروع شکار مراکز واکسن از طریق کد منطقه یا نام منطقه ، با شماره تلفن همراه خود وارد سیستم شده و یک رمز عبور یک بار دریافت کنند.

در زمان کوتاهی که به طول می انجامد ، اسلات ها اغلب کوچک می شوند.

اما هشدارهای خودکار هیچ تضمینی ارائه نمی دهند. هشدار صبح روز چهارشنبه برای برخی از عکسهای ارسال شده در یک گروه تلگرامی برای شهر بنگالورو بیش از 100 نظر داشت ، فقط چند نفر گفتند که آنها موفق شدند ، در حالی که دیگران شکایت داشتند که هیچ وقت هیچ وقت شکایت نشد.

یکی از کاربران گفت: “این به من 80 اسلات نشان داد اما قبل از اینکه حتی بتوانم OTP را دریافت کنم ، رزرو شد.”

مقامات در شهر بمبئی با انتقاد برای صدور اطلاعیه ای در روز سه شنبه در توییتر به مردم مبنی بر آماده شدن در حالی که شکافهای محدود در عرض چند دقیقه آماده شده اند ، آرزو می کنند و امیدوارند “بهترین ها” باشد.

کاربر توئیتر ناناکی نوشت: “انجام هر روز یک قرعه کشی استرس زا بسیار سلیقه ای دارد.”

مقامات بمبئی در دفاع از خود در توئیتر نوشتند که تمام تلاش خود را می کنند و فقط می خواهند ارتباطات را “سبک” نگه دارند.

کسانی که در مناطق روستایی دسترسی محدود و یا دسترسی به اینترنت پرسرعت یا تلفن های هوشمند ندارند ، قطعاً از دست می روند.

در روستایی در ایالت کویری راجستان در غرب ، خیاط 43 ساله Sewli Bhatti گفت که خانواده وی هیچ تلفن هوشمندی ندارند ، بنابراین او از معلمی کمک می کند ، زیرا وی متقاضی ثبت نام در وب سایت CoWIN است.

راننده Dhananali Bariha ، 28 ساله ، در ایالت شرقی ادیشا ، گفت که می خواهد واکسینه شود اما با ثبت نام آنلاین گیر افتاد.

وی به رویترز گفت: “من نظری ندارم كه چگونه این كار را انجام دهم. من در مورد CoWIN چیزی نشنیده ام.”

 

منبع :www.itnews.com.au

درباره ما


گروه فناوری اطلاعات برنا در سال 1390 به منظور فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات تاسیس گردید ، و پیشرفت در این عرصه به منظور کسب تجربه و خدمت به پیشرفت تکنولوژی در کشور به همراه مدیران و متخصیصین امور فناوری اطلاعات و ارتباطات پیموده است .

ادامه مطلب

تمامی حقوق وبسایت متعلق به گروه برنا رهپو پردازش می باشد.