55 / 100

فایروال سوفوس

UTM چیست؟

مدیریت یکپارچه تهدیدات ، که به اختصار UTM نامیده می شود ، یک اصطلاح امنیتی اطلاعاتی است که به یک راه حل امنیتی و معمولاً یک دستگاه امنیتی واحد اشاره دارد که چندین عملکرد امنیتی را در یک نقطه از شبکه فراهم می کند.

یک دستگاه UTM معمولاً شامل عملکردهایی مانند: آنتی ویروس ، ضد جاسوس افزار ، ضد هرزنامه ، فایروال شبکه ،سیستم تشخیص و جلوگیری از نفوذ ، فیلتر کردن محتوا ، جلوگیری از نشت داده، پشتیبانی از شبکه خصوصی مجازی(VPN) و … می شود.

این محصولات با بالابردن امنیت در شبکه ، توانایی ویژه ای در مانیتور کردن Packet ها بویژه در لایه های 5 و 6 و 7 از مدل    OSI  دارند. از اصلی ترین ویژگی های این محصولات میتوان به کاهش تعداد تجهیزات مورد استفاده در شبکه، کاهش هزینه‌های عملیاتی در نگهداری از تجهیزات امنیتی، ، به روز رسانی تمامی قابلیت های امنیتی از طریق یک کنسول واحد و نظارت و مدیریت واحد بر روی تهدیدات پیرامون شبکه را نام برد.

تمامی جذابیت استفاده از این محصول در سادگی پیاده سازی امنیت میباشد.

 برخی از قابلیت های درونی  UTM بصورت تیتر وار 

تاریخچه فایروال سوفوس

شرکت سوفوس توسط توسط یان هوروسکا و پیتر لمر با معرفی اولین محصول ضد ویروس خود در سال 1985 میلادی گام در عرصه دنیای امنیت شبکه گذاشت. در سال 2003 ، Sophos شرکت ActiveState  که یک شرکت نرم افزاری در  آمریکای شمالی که نرم افزار ضد اسپم را توسعه می داد را خریداری نمود. در آن زمان ویروس ها از طریق اسپم های ایمیل پخش می شدند و این به Sophos این اجازه را می داد تا یک ترکیبی از ضد اسپم و آنتی ویروس تولید کند.

شرکت SOPHOS  که یکی از برندهای مطرح در زمینه محصولات و خدمات مرتبط با امنیت شبکه و داده‌ها می‌باشد با سرمایه گذاری گسترده در زمینه UTM ها و به مالکیت در آوردن دو برند مشهور Astaro  در سال 2011 و Cyberoam در سال 2014   و در نتیجه استفاده از فن آوری های این دو شرکت قدم محکمی در ارایه سری جدیدی از محصولات خود بنام SOPHOS  سری XG  نمود.

در حال حاضر ۱۰۰ میلیون کاربر در بیش از ۱۵۰ کشور دارد و بیش از ۱۰۰ هزار کسب و کار از محصولات این شرکت استفاده می‌کنند. رویکرد امنیتی این شرکت روی ساده سازی و یکپارچه سازی راه کارهای امنیت شبکه متمرکز است و از راه کارهای آن می‌توان جهت امن سازی تمام نقاط شبکه از نقاط پایانی (شامل لپ تاپ‌ها تا دسکتاپ و سرورهای مجازی) تا ترافیک‌های وب و ایمیل و همچنین دستگاه‌های سیار استفاده نمود. UTM های SOPHOS در سالیان گذشته هموار در رتبه بندی معتبر Gartner در رده Leaders جای گرفته و ضمن قرارگیری در کنار برندهای مطرح UTM ، امکانات متنوع و متعددی نظیر امنیت درگاه اینترنت، پست الکترونیک، نرم افزارهای کاربردی تحت وب و گزارش دهی را در قالب تنها یک راه حل و بدون نیاز به استفاده از زیرساخت‌های متعدد و هزینه‌های اضافه گزاف در اختیار کاربران قرار داده است.

همه چیز یکجا

محافظ شبکه
web server protection
sandbox

درباره ما


گروه فناوری اطلاعات برنا در سال 1390 به منظور فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات تاسیس گردید ، و پیشرفت در این عرصه به منظور کسب تجربه و خدمت به پیشرفت تکنولوژی در کشور به همراه مدیران و متخصیصین امور فناوری اطلاعات و ارتباطات پیموده است .

ادامه مطلب

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید

آقای تهرانی

کارشناس فروش

آقای تهرانی

خانم اسدیان

کارشناس فروش

خانم اسدیان

آقای محمدی

کارشناس پشتیبانی

آقای محمدی

تمامی حقوق وبسایت متعلق به گروه برنا رهپو پردازش می باشد.