بکاپ گیری

تاریخچه VeeamBackup

Ratmir Timashev و Andrei Baronov، شرکت ویم را در سال 2006 میلادی تاسیس کردند. Timashev و Baronov شرکت قبلی نرم افزار مدیریت IT خود، Aelita Software Corporation را به Quest Software در سال 2004 فروختند. شرکت Dell نیز متعاقبا در سال 2012 میلادی Quest Software را به دست آورد. در ماه ژوئن سال 2016 میلادی شرکت Dell فروش بخش سخت افزاری خود، شامل Quest را به فرانسیسکو پارتنرز و شرکت Elliott Management اعلام کرد. اولین محصولات شرکت veeam، veeam Monitor و veeam Reporter، مانیتورینگ، گزارش گیری، تجزیه و تحلیل مستندات را در زیر ساخت های مجازی ارائه داد. سپس این شرکت در سال 2010 میلادی هر دو محصول را با veeamONE را ترکیب کرد. شرکت veeam در سال 2007 میلادی با محصول نسخه backup رایگان VM مورد توجه قرار گرفت که مبنایی برای ساخت نرم افزار data-protection. برای مجازی سازی سخت افزار veeam شد.

درسال 2014 میلادی این شرکت اولین کنفرانس خود را در مورد محافظت از داده ها و در دسترس بودن با نام veeamON برگزار کرد. که در Las Vegas، Nevada برگزار کرد.در سال 2016 میلادی، veeam، پیتر سی مک کی یا Peter C. McKay معاون سابق و مدیر کل ارشد. آمریکایی با VMware به عنوان President/COO منصوب کرد.

 در سال 2017 میلادی، Peter McKay و Andrei Baronov به نقش مدیر عامل این شرکت ارتقا یافتند. و در اواخر سال 2018، Andrei Baronov به سمت مدیر عامل معرفی شد. شرکت ویم دارای دفاتر بین المللی از جمله دفتر مرکزی منطقه ای برای EMEA در شهر پاریس فرانسه. برای آمریکایی ها در کلمبوس یا Columbus اوهایو، برای کشورهای خاورمیانه در شهر دبی امارات متحده عربی و منطقه آسیا و اقیانوسیه در شهر سیدنی کشور استرالیا می باشد. شایان به ذکر است که در 9 ژانویه سال 2020 میلادی، Insight Partners اعلام کرد که شرکت ویم را در معاملات 5 میلیارد دلاری خریداری می کند. و شرکت را به ایالات متحده منتقل می کند. در سه ماهه اول سال 2020، انتظار می رود که ویلیام گراندنت یا William Largent که قبلا به عنوان معاون فعالیت می کرد. سمت مدیر عامل جدید شرکت ویم را به دست آورد.

بکاپ چیست؟

کلمۀ بکاپ معادل اصطلاح Backup در زبان انگلیسی است. معنیِ بکاپ در فارسی به “پشتیبان” یا “نسخۀ پشتیبان” معروف است. پس هر کجا عبارت نسخۀ پشتیبان یا را دیدید. منظور همان بکاپ می باشد. که ما در مرکز آموزش وبنولوگ و همچنین دیگر قسمت های سایت از این معادل استفاده خواهیم کرد.بکاپ گیری یا نسخۀ پشتیبان به یک نسخۀ همانند از اطلاعات ما گفته می شود. که در جایی دیگر برای امنیت بیشتر ذخیره خواهد شد. این نسخۀ پشتیبان می تواند ما را در مواقعی که نسخۀ اصلی با مشکل مواجه شد، یاری کند. فرقی نمی کند که شما در کجا اطلاعات مهمی دارید. روی رایانۀ شخصیِ خود، روی سرورهای اینترنتی یا هر جای دیگری که شما قادرید. روی آنها اطلاعات خود را ذخیره کنید.

امروزه گرفتن نسخۀ بکاپ در سطوح مختلف، کار بسیار ساده ای است و ارزش آن را دارد. که با توجه به مقاله های آموزشی که در دستۀ امنیت سایت مرکز آموزش وبنولوگ منتشر شده است. به صورت منظم از اطلاعات خود بکاپ بگیرید. هر چند که وبنولوگ این کار را در پس پرده برای تمامیِ مشتریان هاست های اشتراکی انجام می دهد.شما قادرید چه از طریق کنترل پنل فضای میزبانی و چه از طریق خود نرم افزار مدیریت سایت با چند کلیک ساده و حتی خودکار نسخۀ پشتیبان تهیه کنید. بدون اینکه هزینۀ اضافی سربار شما گردد و با آموزش های دیگر ما همراه باشید.

بکاپ

برای افزایش سرعت ، امنیت و در دسترس بودن از نسخه برداری مبتنی بر تصویر و بازیابی از تکنولوژِ (DR) استفاده کنید.

بکاپ vbr_advreplication

با بازیابی سریع برای پرونده ها ، ماشین های مجازی ، NAS و برنامه ها و اهداف ها با RTO کمترین زمان بازیابی اطمینان حاصل کنید.

بکاپvbr_intrecovery

هر بار که پشتیبان تهیه می کنید  زمانهای پشتیبان گیری را کاهش داده و هزینه های عملیاتی را کاهش  می دهید.

قابل اعتماد بودن veeambackup

24.7.365 نظارت هوشمند ، با گزارش و هشدار جامع ، موفقیت ، آمادگی و پیش بینی را به حداکثر می رساند.

vbe_capability بکاپ

هر بار کاری را به AWS یا Microsoft Azure منتقل یا بازیابی کنید ، در حالی که پشتیبان گیری خود را از حملات مخرب در امان نگه دارید.

بکاپ vbr_cloudmobility

قابلیت های جدیدی که تعریف مجدد حفاظت از داده های NAS را انجام می دهد و پشتیبان گیری NAS را سریعتر . قوی تر و هوشمندتر می کند. یک رویکرد قدرتمندتر برای مقابله با دنیای داده های گسترده.

بکاپpowerful-nas-backup